İş dünyasının en beğenilen şirketleri açıklandı

Capital Dergisi, 20 yıldır gerçekleştirdiği "İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri" araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırma, iş dünyasının en beğenilen 20 şirketi ile sektörlerinin en beğenilen ilk 3 şirketini ortaya koyuyor. İş dünyasının büyük ilgi ve katılım gösterdiği araştırmada zirvenin sahibi bu yıl da Koç Holding oldu

Devamını Oku

İş dünyanın en beğenilen şirketleri açıklandı, zirve Koç Holding'in

Capital Dergisi, 38 sektörün en beğenilen şirklerinin belirlendiği “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Eylül-Kasım 2020 tarihleri arasında online (CAWI) anket tekniği uygulanarak gerçekleştirilen "İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri" araştırmasına farklı sektörlerden 600’ün üzerinde şirketi temsilen bin 470 yönetici katıldı.

Devamını Oku

Beğeni liginde büyük hareket

 

Capital 19 yıldır gerçekleştirdiği “İş Dünyasının En Beğendiği Şirketler” araştırmasıyla başta itibar, güven ve toplum için yarattığı değer olmak üzere birçok alanda en başarılı şirketleri ortaya koyuyor. Tarafsız araştırmacılık kurallarıyla titiz bir şekilde hazırlanan çalışma, iş dünyasının bugünkü en değerli şirketlerine ayna tutarken gelecekte yükselişe geçecek şirketlere dair de önemli değerlendirmeler içeriyor. İş dünyasının büyük ilgi ve katılım gösterdiği araştırmada zirvenin sahibi bu yıl da değişmedi.

Devamını Oku

Neden İtibar Yönetimi?

Bugün tüm dünyada marka değeri hesaplamalarında itibar yönetimi performansı, hesaplamanın en az %50’sini etkilemektedir ve dolayısıyla şirketler tarafından bir araştırma yaptırılıp, ertesi gün gündemden düşemeyecek kadar önemli hale gelmiştir.

Bu gerçeklere rağmen bir yandan itibar yönetiminin sadece kriz dönemlerinde hatırlandığına pek çok şirketin yaşadıklarını izleyerek şahit olmaya da devam etmekteyiz.

Devamını Oku

Peter Pan

“Biri dışında, bütün çocuklar büyür ve büyüyeceklerini erken yaşta öğrenirler”
İtibar "değerleri" merkeze alarak, paydaşların beklentilerinin doğru ve etik ilkelerle yönetilmesidir. Cümle içinde dile getirilmesi çok kolay olan bu ifade dünyanın en zor işlerinden biridir ve farkında olsalar da olmasalar da yönetimlerin asli işidir, .İşte bu noktada paydaşları çok iyi tanımak gerekir. Son dönemde hep bahsettiğimiz konulardan biri, paydaşları çok iyi tanımak ve segment kavramının içini doldurmak gerektiği. Big data artık zorunluluk, small data ise fark yaratmak sürecinde devreye giriyor..
İşte small data verilerinden biri; PETER PAN’ler karşınızda..

Devamını Oku

Siz Kim(lik)siniz?

“Siz kimsiniz?, Siz Kimliksiniz”

Marka sayısının çığ gibi arttığı dünyamızda bir o kadar da yok olan markalar söz konusu. Son 30 senede değişen dinamikler marka olabilmeyi ciddi ciddi zorlamaya başladı. Özellikle yeni bir dönem başlangıcının sebebi olarak kabul edilen dijital dönüşüm, markaların tek taraflı iletişim gücünü kırarak, çift taraflı iletişimi yaşama dahil etti. Bu çift taraflı iletişimin güçlü olan tarafı da herşeyin öznesi İNSAN olarak, markaların karşısına pek çok acı örnekle çok hızlı giriş yaptı.

Devamını Oku